Ile kosztuje nowy elektrorower?

Jak każdy sprzęt, również rowery elektryczne mogą mieć bardzo różne ceny. Ponieważ produkowane są one właściwie na całym świecie i to w różnych wersjach, przekrój jakościowy i cenowy musi być spory.

Ceny dyktowane przez producentów elektrorowerów mogą wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Od czego to zależy? W pewnym sensie na pewno od tego, na ile firma produkująca e-rowery jest znana i doceniana. Jednak dobra renoma zawsze z czegoś wynika. Przede wszystkim wysoko plasujące się marki używają materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu rama roweru jest lekka, a siodełko naprawdę wygodne. Montują one również baterie, których naładowanie pozwala przejechać bardzo długie dystanse. Oczywiście dobre firmy dbają o wygląd swoich produktów. Ich e-rowery są po prostu ładniejsze.

Można kupić elektrorower już za około dwa tysiące złotych. Jednak prawdopodobnie będzie dość ciężki i pozwoli na przejechanie najwyżej 40 km. Jeśli natomiast zakup roweru elektrycznego ma się wiązać z rezygnacją z jeżdżenia samochodem, warto wybrać model za kilkanaście tysięcy złotych. Wówczas powinien on spełniać wszystkie warunki komfortowej i bezpiecznej jazdy. Oczywiście można przemyśleć opcję ekskluzywną – na przykład Yamaha oferuje najwyższej jakości e-rowery, ale w cenach sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych. Być może jednak aż taki wydatek nie jest konieczny…

Tak czy inaczej koszty zakupu zwrócą się na pewno. Aby e-rower mógł być zasilany prądem, trzeba od czasu do czasu naładować jego akumulator, co jest minimalnym wydatkiem w porównaniu z obecnymi cenami benzyny. Odpadają też koszty rejestracji, ubezpieczenia i parkowania w mieście. Wymiana samochodu na elektrorower jest więc pod każdym względem opłacalnym przedsięwzięciem. Zyskują na tym nie tylko nasze finanse, ale także kondycja fizyczna i środowisko naturalne. Warto więc poważnie się zastanowić nad zakupem roweru elektrycznego. Nie ma na co czekać!